Wilgotność powietrza w domu – co na nią wpływa, jaki jest jej optymalny poziom?

Temperatura, czystość, ale i wilgotność – to najważniejsze parametry powietrza. Wilgotność to po prostu poziom nawilżenia, a dokładniej procentowa zawartość cząsteczek wody w objętości powietrza.

nawilżacz do sypialni

W tzw. piramidzie Maslowa sen zajmuje bardzo wysokie miejsce w piramidzie potrzeb. Należy bowiem do potrzeb fizjologicznych, w związku z czym dla rozwoju, kondycji i ogólnego funkcjonowania człowieka stanowi element niezbędny. Sen leży u podstaw innych potrzeb, które nie pojawiają się, jeśli potrzeby fizjologiczne (głód, rozmnażanie, powietrze, temperatura i sen) nie są zaspokajane. A co za tym idzie zdrowie, kondycja psychiczna i rozwój są zagrożone. 

Klimator powietrza, inaczej nazywany klimatyzerem – bliżej do wentylatora czy klimatyzatora?

Podczas lata upały potrafią dać w kość. Gdy jest gorąco ciężko normalnie funkcjonować nawet w zamkniętym pomieszczeniu. Aby odzyskać komfort wystarczy odpowiednio schłodzić nasze otoczenie.

Jak urządzenia elektroniczne wpływają na powietrze?

Wszystkie urządzenie elektroniczne podgrzewają powietrze. Przy niewystarczającym wietrzeniu i braku roślin, poziom optymalnego nawilżenia spada (powietrze staje się suche). Przyczynia się to do wysuszenia śluzówek nosa, gardła i oczu, pojawiają się bóle głowy i zmęczenie. ma to bezpośredni wpływ na obniżenie wydajności pracy.

nawilżacz dla alergika

Alergia często jest na całe życie, przynajmniej w większości przypadków. Dlatego każdy, kto boryka się z uciążliwymi dolegliwościami (katar, wysypka, inne objawy uczulenia), zwykle dysponuje całym orężem środków zapobiegawczych. W przypadku alergii wziewnych, jedny, z narzędzi do walki z jej objawami może być nawilżacz powietrza. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że urządzenie to nie zwalcza alergii, ale może znacznie poprawić komfort osoby uczulonej. To urządzenie ma na celu przede wszystkim wspomaganie walki z alerią poprzez profilaktykę lub łagodzenie objawów. 

wentylator biurkowy

Planując zakup wentylatora do domu czy wentylatora do biura, nie wystarczy zwrócić uwagi tylko na jego wygląd i cenę. Oto kilka kwestii, o których trzeba pamiętać, by dokonać dobrego i przemyślanego zakupu. Sprawdźcie, jak wybrać najlepszy wentylator przenośny.  

wentylator przenośny

Lato już zbliża się dużymi krokami, jest to więc ostatni moment, by wybrać najodpowiedniejszy sposób na zapewnienie sobie ochłody w domu i w pracy. Rozwiązań na rynku mamy wiele, a ich wybór zależy tylko od nas - naszych predyspozycji, wymagań, przeznaczenia i budżetu. Co więc wybrać na upalne dni? Wentylator, klimator a może klimatyzator przenośny? Przeczytajcie nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej!